Vabimo vas na strokovno predavanje na temo Kitajsko pravo – osnovne značilnosti in pasti pogodbenega prava, ki bo potekalo v četrtek, 7. oktobra 2021 ob 18.30 preko orodja Zoom. Predavala bo Pia Ravter.
Za dogodek je potrebna prijava, in sicer na naslednji povezavi: Prijava na dogodek
O predavanju:
Z iniciativo Belt and Road je kitajski predsednik Xi Jinping zavezal Kitajsko k odprtosti za vzajemno koristne mednarodne transakcije. Ta priložnost je še posebej pomembna za odvetniške pisarne in pravnike, ki se vse bolj uveljavljajo kot ključni akterji mednarodnega lokalnega prava v času poslovnega razvoja med Kitajsko in ostalim svetom. Za poslovodstvo gospodarske družbe, ki želi vstopiti na kitajski trg, je iz operativnega vidika ključno, da pozna najpomembnejše značilnosti kitajskega pogodbenega prava, ki so podlaga dobrim poslovnim odnosom oz. podlaga za učinkovito možnost izvršbe. V sled tega bodo v okviru predavanja predstavljene osnovne značilnosti kitajskega prava, struktura kitajskega sodnega sistema in pomembne značilnosti (pasti) kitajskega pogodbenega prava, ki bi se jih moral zavedati vsak pravnik, ki želi delovati v mednarodnem okolju.
O predavateljici:
Pia Ravter je diplomirala iz prava na ljubljanski Pravni fakulteti in iz managementa (upravljanje podjetij) na Zhejiang univerzi, ki velja za eno izmed najboljših univerz na Kitajskem. Tekom študija si je zagotovila sodelovanje s kitajskim podjetjem Alibaba Group Holding Ltd, kjer s svojo ekipo sodelovala kot zunanja inovacijska skupina pri izboljšanju aplikacije Alipay. Na Kitajskem je kasneje opravljala prakso v kitajski družbi Efuton Ltd., ki je ekskluzivni spletni distributer nemške družbe Teekanne GmbH & CO. KG, ki se je odločila za vstop na kitajski trg leta 2016 s podpisom distributerske pogodbe. Ta izkušnja ji je omogočila, da se seznani s pogodbenimi sodelovanjem in načinom vstopa tujega podjetja na kitajski trg. Trenutno zaključuje doktorski študij na Pravni fakulteti Univerze v Mariboru, zaposlena pa je v odvetniški pisarni Jadek&Pensa. Redno se posveča izpopolnjevanju znanja tujih jezikov in lahko svetuje in sodeluje s tujimi strankami, predvsem gospodarskimi družbami zainteresiranimi za delovanje na Kitajskem in s kitajskimi družbami, ki želijo vstopiti ali delovati na slovenskem trgu.